Wszystkie produkty
Wszystkie produkty
Książki
Podręczniki szkolne
Gry
Puzzle
Kalendarze
Zabawki
Szukaj
Tytuł:
Autor:
ISBN/EAN:
Wydawca:
Szukaj
siedem-niedoskonalych-regul-elviry-carr.jpg
Siedem niedoskonałych reguł Elviry Carr
Wydawca: Prószyński i S-ka
EAN: 9788381691154
Oprawa: broszura
ISBN: 978-83-8169-115-4
Liczba stron: 464
Format: 13.0x20.0 cm
Rok wydania: 2019
Nasza cena: 23,60 zł
Cena okładkowa: 40,00 zł
Oszczędzasz 41%
Wysyłamy w: 1-2 dni
Opis:

Żeby nagle zrozumieć świat, trzeba mieć jakiś system.

Elvira ma 27 lat i zaburzenia ze spektrum autyzmu, jest więc przez nadopiekuńczych rodziców chowana pod kloszem. Kiedy w tajemniczych okolicznościach umiera ojciec, a matka dostaje udaru, Elvira musi zawalczyć o własną samodzielność. Opracowuje więc Siedem Reguł, które mają jej pomóc odnaleźć się w świecie „normalnych”. Ten przerażający świat wydaje się bardzo skomplikowany, a „neurotypowi” robią różne rzeczy, których Elvira wcale nie chce się uczyć – na przykład kłamią. W dodatku Elvira odkrywa tajemnice rodzinne, o jakich jej się nie śniło. Okazuje się jednak, że odmienność może być zaletą, a szczerość i dobroć to fajne kompasy w życiu. Zresztą, „wszystko budzi mniejszy lęk, gdy trzymasz w dłoni herbatnika”.

Zabawna, ciepła i niezwykle krzepiąca książka; idealna dla tych, którzy są nie całkiem dopasowani – albo wcale nie chcą się dopasować.

Frances Maynard – pisarka, która na co dzień uczy angielskiego dorosłych z zaburzeniami uczenia się, m.in. zespołem Aspergera. Siedem niedoskonałych reguł Elviry Carr to jej literacki debiut, nominowany do kilku nagród, m.in. do Mslexia First Novel Competition oraz Lucy Cavendish Prize. W przygotowaniu jest jej druga książka Maggsie McNaughton's Second Chance opowiadająca o dziewczynce z dysleksją.

Dane kontaktowe
tel/fax: 42 292 01 00
e-mail: sklep@booksfera.pl
Newsletter