Wszystkie produkty
Wszystkie produkty
Książki
Podręczniki szkolne
Gry
Puzzle
Kalendarze
Zabawki
Szukaj
Tytuł:
Autor:
ISBN/EAN:
Wydawca:
Szukaj
powrot-z-polnocy.jpg
Powrót z Północy
Wydawca: Czarna Owca
EAN: 9788380158986
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-8015-898-6
Liczba stron: 336
Format: 13,5x21,0cm
Rok wydania: 2018
Nasza cena: 28,40 zł
Cena okładkowa: 40,00 zł
Oszczędzasz 29%
Produkt chwilowo niedostępny
Opis:

Współczesność. Z moskiewskiego dworca odjeżdża spóźniony pociąg. Transsyberyjska przygoda przebiega początkowo w pogodnej atmosferze, jednak kiedy wagony pustoszeją, komórki tracą zasięg, a pociąg wydaje się zbaczać z wyznaczonej trasy, Olgę Forys i jej znajomych ogarnia niepokój. Następujące później wydarzenia na zawsze odmienią życie piątki bohaterów.

W przededniu pierwszej wojny światowej podróż w tym samym kierunku odbywa zdolny inżynier, Michał Forys z warszawskiej firmy Rudzki i S-ka. Pod jego nadzorem ma stanąć na rzece Amur jeden z najdłuższych mostów świata. Dla uwikłanego w skomplikowane związki uczuciowe oraz mroczne sprawy z przeszłości Michała wyjazd na Syberię może stać się zarówno życiową szansą, jak i przekleństwem.

Powrót z Północy to fascynująca wędrówka po odrealnionych syberyjskich osadach, w których spotykamy młodego Stalina, Rasputina, a także Nicefora – XVII-wiecznego watażkę tworzącego nowe państwo. W tej pełnej gęstniejącego napięcia powieści rzeczywistość miesza się ze snem, przeszłość z teraźniejszością, a historia ze zmyśleniem.

Bardzo chciałam napisać powieść o drodze i śmierci. Syberia jest jednym i drugim.

Dane kontaktowe
tel/fax: 42 292 01 00
e-mail: sklep@booksfera.pl
Newsletter